Odjel za talijanistiku

ELA Symposium

Od 23. do 25. rujna 2013. na Sveučilištu u Zadru održan je drugi međunarodni skup ela-symposium 2, Glottogenesis and Conflicts in Europe and Beyond u organizaciji lingvističkih udruženja Eurolinguistischer Arbeitskreis Mannheim (ELAMA), Eurolinguistic Network South East (ENSE), Zagreb i Associazione Eurolinguistica Sud (AES), Rim  kao i Odjela za talijanistiku Sveučilišta u Zadru. Simpozij je okupio 27 znanstvenika iz Njemačke, Rusije, Italije, Francuske, Belgije i Hrvatske koji su raspravljali o razvoju i povijesti stvaranja jezika kao i o dodirima i konfliktima između različitih jezika i/ili jezičnih varijeteta. Službeni jezici simpozija bili su engleski, njemački, francuski i talijanski. Simpozij je otvorio Prorektor za nastavu i studentska pitanja, prof.dr.sc. Robert Bacalja, Pročelnica Odjela za talijanistiku, prof.dr.sc. Nedjeljka Balić Nižić, Predstojnica katedre za strane jezike Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, prof.dr.sc. Lelija Sočanac te predsjednik ELA udruženja, prof.dr.sc. Sture Ureland.