Sveučilišna knjižnica

Predstavljanje sustava za provjeru izvornosti radova Turnitin

U svrhu podizanja kvalitete akademskog rada, Sveučilište u Zadru se pretplatilo na sustav za provjeru izvornosti radova Turnitin. Ovaj sustav je namijenjen nastavnicima i mentorima kao alat za olakšavanje provjere izvornosti studentskih radova, te samim studentima kao alat za samoprovjeru vlastitih radova. Sustav Turnitin uspoređuje studentske radove s radovima objavljenim u javno dostupnim i komercijalnim bazama podataka, trenutno dostupnim i arhiviranim mrežnim mjestima, te s bazom već pregledanih studentskih radova unutar sustava Turnitin.

Prvo predstavljanje ovog sustava održano je 3. studenog u 10:00 sati u Svečanoj dvorani zgrade na Obali. Prezentaciju s predstavljanja možete pogledati ovdje.

Za prijavu u sustav Turnitin, korisničku podršku i individualnu edukaciju možete se obratiti putem elektroničke pošte knjižničarima Sveučilišne knjižnice na e-mail turnitin@unizd.hr.

Termini individualne edukacija korisnika (uz prethodnu najavu):

• UTORAK - 08:30-12:00, 13:00-15:30 (kontakt: Gorica Lovrić, tel.: 200-744)
  • ČETVRTAK - 08:30-12:00, 13:00-15:30 (kontakt: Vedran Vuković, tel.: 200-543)

UPUTE ZA NASTAVNIKE