Sveučilišna knjižnica

Izvori iz biomedicine i zdravstva - Ovid Resources (Cochrane Database of Systematic Reviews of Medical Therapeutics; Wolters Kluwer Health časopisi; e-knjige)

Za djelatnike i studente  Sveučilišta u Zadru nacionalnom pretplatom omogućen je pristup na više od 200 časopisa izdavača Wolters Kluwer Health iz područja biomedicine i zdravstva kao i pristup bazi Cochrane Database of Systematic Reviews te pet e-knjiga (5-Minute Clinical Consult 2017, Fischer's Mastery of Surgery, Merritt's Neurology, Washington Manual of Medical Therapeutics).
Pristup izvorima dostupan je na objedinjenom Ovid-ovom sučelju uz uvjet da se punom tekstu može pristupiti jedino s internet mreže Sveučilišta.  Informacija o pristupu putem sučelja Ovid Resources dostupna je i na popisu baza podataka Sveučilišne knjižnice.