Sveučilišna knjižnica

Započeo promotivni pristup bazama ATLA Religion Database i ATLASerials Religion Collection

Djelatnicima i studentima Sveučilišta u Zadru omogućen je tromjesečni promotivni pristup bazama ATLA Religion Database i ATLASerials Religion Collection. Baze izdaje Američko udruženje teoloških knjižnica (ATLA) te sadrži izvore s područja teologije, religije te općenito vjerske tematike.

ATLA Religion Database (ATLA RDB) je bibliografska baza koja sadrži podatke o člancima, recenzijama knjiga i zbirkama eseja. Izvori pokrivaju razdoblje od 1949. godine te obuhvaća preko 1,75 mil bibliografskih zapisa.
ATLASerials (ATLAS) je baza koja sadrži preko 310 relevantnih religijskih i teoloških časopisa s cjelovitim tekstom.

Pretraživanju baza možete pristupiti s internetske mreže Sveučilišta kao i izvan Sveučilišta uz prijavu brojem iskaznice Sveučilišne knjižnice – poveznica za oba načina pristupa: EBSCOhost sučelja - na sučelju odaberite EBSCOhost Web te zatim ATLA Religion Database with ATLASerials.

Promotivni pristup traje do 1.12.2016.