Sveučilišna knjižnica

Noć knjige: S onu stranu straha - nadnaravne usmene priče

Što se sve percipiralo strašnim i jezivim, koja bića su izazivala najveći strah u usmenim predajama? Odgovor na ovo pitanje daje se multimedijalnim pristupom, popularizacijom pripovijedanja i prikazom stručnih stavova o bićima i pojavama iz usmene književnosti. Predavanje problematizira element straha u hrvatskim usmenim predajama, predstavlja najstrašnija bića i pojave u hrvatskoj usmenoknjiževnoj tradiciji. Njime se popularizira znanstveni pristup usmenoj književnosti, posebno istraživačka i prikupljačka aktivnost.

Predavanje S onu stranu straha - nadnaravne usmene priče održat će se u petak, 22. travnja, u 19:30 sati u Sveučilišnoj knjižnici (ogranak Novi kampus). Predavač: dr. sc. Denis Vekić.

Predavanje je dio programa Festival znanosti i Noć knjige 2016.