Sveučilišna knjižnica

Science Citation Index Expanded

U bazi Web of Science Core Collection uz tri citatna indeksa dostupna hrvatskoj akademskoj zajednici (Science Citation Index Expanded – SCI- EXPANDED, Social Sciences Citation Indeks - SSC, Arts & Humanities Citation Index - A&HCI), Thomson Reuters je tijekom studenog dodao i četvrti indeks - Emerging Sources Citation Index (ESCI). Emerging Sources Citation Index obuhvaća preko 2000 časopisa koji zadovoljavaju osnovne kriterije te su u  postupku razmatranja za uključivanje u neke od standardnih WOS-ovih citatnih indeksa. Unutar navedenog indeksa trenutno su indeksirani tekući brojevi navedenih časopisa iz 2015. godine. Pretraživanje navedenog indeksa je automatski uključeno pri pretraživanju baze Web of Science Core Collection te ukoliko se iz rezultata želi izostaviti dio radova/časopisa/autora indeksiranih u navedenom indeksu te pretraživati samo standardna tri citatna indeksa, indeks se mora isključiti iz pretrage – pod kategorijom: MORE SETTINGS - Web of Science Core Collection: Citation Indexes.