Department of Sociology

Creative Locations: Art, Culture and the City

Doc. dr. sc. Željka Zdravković održala je konferencijsko priopćenje na zajedničkoj konferenciji istraživačkih mreža za umjetnost (RN 02) i kulturu (RN 07) Europske sociološke asocijacije (10th midterm Conference of the European Research Networks Sociology of the Arts & Sociology of Culture). Izlaganje s naslovom “Gender Relations And Cultural Consumption In Post-Transitional Croatia“ (Rodni odnosi i kulturna potrošnja u post-tranzicijskoj Hrvatskoj), pripremljeno je u suautorstvu s prof. dr. sc. Ingom Tomić-Koludrović (Institut društvenih znanosti „Ivo Pilar“) i mr. sc. Mirkom Petrićem (Odjel za sociologiju Sveučilišta u Zadru), u okviru znanstvenog projekta GENMOD („Relacijski rodni odnosi u Hrvatskoj: modernizacijske i razvojne perspektive“, HRZZ-IP-2016-06-6010).

Program i knjigu sažetaka konferencije možete vidjeti ovdje.