Department of Sociology

Graz International Summer School Seggau - GUSSEG 2016

U okviru programa Graz International Summer School Seggau 2016, održane između 3. i 17. srpnja 2016., na temu Transformations, Transgressions and Trust in Europe and the Americas (Transformacije, transgresije i povjerenje u Europi i Amerikama), mr. sc. Mirko Petrić konceptualizirao je i vodio seminarski modul Media, Society and Culture (Mediji, društvo i kultura) koji je tematizirao pitanja povjerenja i formiranja javne sfere u masovnim i digitalnim interaktivnim medijima (27 sati razredne nastave). U okviru rada škole, mr. sc. Mirko Petrić 12. srpnja 2016. održao je plenarno predavanje s naslovom Transcending the Status Quo: Media, Intellectuals, Responsibility and Social Change (Nadilaženje statusa quo: mediji, intelektualci, odgovornost i društvena promjena), a 6. srpnja 2016. izlagao kao respondent u javnoj raspravi na temu Transcending Rules: Public Opinion, Political Involvement and Protests (Nadilaženje pravila: javno mišljenje, politički angažman i protesti).

Sudjelovanje mr. sc. Mirka Petrića na ljetnoj školi financirano je stipendijom za gostujuće nastavnike Službe za akademsku razmjenu Republike Austrije (OeAD), kroz program CEEPUS. Plenarno predavanje održano je u okviru programa Speak Up!: Innovation Lab for Future Researchers (Govorite glasnije!: Inovativni laboratorij za buduće istraživače). U drugom tjednu nastave seminarskog modula Mediji, društvo i kultura, četiri bloka predavanja i vježbi održao je dr. sc. Krešimir Krolo.

Više obavijesti o ljetnoj školi GUSSEG 2016 može se pronaći ovdje, a o modulu Mediji, društvo i kultura ovdje.