Studentsko savjetovalište - UNIZD

Odlazak zamjenice voditeljice Studentskog savjetovališta na XVI European Congress of Psychology održanog u Moskvi

Zamjenica voditeljice Studentskog savjetovališta izv. prof. dr. sc. Marina Nekić vratila se sa XVI European Congress of Psychology održanog u Moskvi od 2. do 5. srpnja 2019. godine na kojem je imala poster izlaganje na temu „Intolerance of uncertainty and mindfulness as determinants of anxiety and depression in female students“ napravljeno u suradnji sa stručnom suradnicom u Studentskom savjetovalištu Severinom Mamić, mag. psych. Rezultati koje su autorice dobile na studenticama ukazuju na to da veće razine anksioznosti i depresivnosti doživljavaju one studentice koje uvijek razmišljaju unaprijed ne bi li tako izbjegle iznenađenja te su u stalnom strahu od onoga što slijedi sutra, kao i one koje sve rade po automatizmu i teško prate proces dolaska do cilja. Poster je dostupan na linku ispod slike.