Odjel za ekologiju, agronomiju i akvakulturu

Održan Europski dan pomorstva

Europski dan pomorstva održan je 16. i 17. svibnja 2019.g. u Lisabonu. Povodom obilježavanja ovog dana u Hrvatskoj, u Zadru je 20. i 21. 05. u Gradskoj knjižnici Zadar organiziran niz znanstveno – edukativnih radionica pod nazivom Mali istraživači mora. Cilj radionica bio je upoznati najmlađe sa ulogom i značenjem mora za prirodu, čovjeka i društvo. Sveukupno pet radionica različitih tema  kao što su: kruženje vode u prirodi, školjkaši, ugrožene morske vrste te otpad u moru, proveli su studenti 1.g. diplomskog studija Održivo upravljanje vodenim ekosustavima Odjela za ekologiju, agronomiju i akvakulture te studenti 4.g. Integriranog preddiplomskog i diplomskog učiteljskog studija Odjela za izobrazbu učitelja i odgojitelja. Sveukupno je u radionicama sudjelovalo oko 140 djece zadarskih osnovnih škola.