Odjel za nastavničke studije u Gospiću

FESTIVAL ZNANOSTI 2019.- BOJE GLAZBE

U osnovnoj školi dr. Jure Turića u Gospiću dana 10. 4. 2019. godine organizirana je radionica u sklopu Festivala znanosti pod nazivom „Boje glazbe“ pod mentorstvom dr.sc. Ines Cvitković Kalanjoš.

Na radionici su sudjelovali studenti 4. godine Odjela za nastavničke studije u Gospiću: Doris Glad, Ana Levar, Kristina Talaja, Antonio Bektić, Kristina Jurković te Tajana Puškarić. Radionica je održana u 2 c razredu kod učiteljice Ane Nikšić. Studenti su učenicima prezentirali dijelove „Karnevala životinja“ (Fosili, Kokoši i pijetlovi) francuskog skladatelja Camille Saint-Saensa za koje je inspiraciju našao u priči o Noinoj arci. Nakon slušanja, učenici su imali zadatak pastelama dočarati utiske koje su dobili slušajući skladbe. Nakon toga radovi učenika prezentirani su na panou.