Predstavljanje knjige „Taj tvrdoglavi plesni vitalizam“

Odjel za kroatistiku Sveučilišta u Zadru, Hrvatski centar ITI, Koncertni ured Zadar, Zadarski plesni ansambl i Plesni odjel Glazbene škole „Blagoje Bersa“ pozivaju vas na predstavljanje knjige Taj tvrdoglavi plesni vitalizam povjesničarke plesa i plesne pedagoginje, izvanredne profesorice na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku Maje Đurinović i ujedno na predstavljanje novopokrenute edicije Biblioteke „Kretanja“ Hrvatskog centra ITI (International Theatre Institute). Predstavljanje će se održati u ponedjeljak 3. lipnja 2019. s početkom u 18 sati u Multimedijalnoj dvorani Kneževe palače.

Knjiga obuhvaća različite osvrte i komentare o hrvatskoj plesnoj sceni i plesnom kazalištu, pisane od 1992. do 2016. godine u nizu različitih publikacija. O knjizi će govoriti dramaturginja, teatrologinja i nakladnica Željka Turčinović, teatrologinja doc. dr. sc. Ana Gospić Županović s Odjela za kroatistiku, plesna kritičarka i koreografkinja Sanja Petrovski te autorica. Ulaz je slobodan.