Potpisan Sporazum o suradnji Središnjega državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske i Sveučilišta u Zadru

Na sjednici Rektorskog zbora RH održanoj u ponedjeljak 6. svibnja 2019. godine u Splitu rektorica Sveučilišta u Zadru prof. dr. sc. Dijana Vican potpisala je Sporazum o suradnji sa Zvonkom Milasom, državnim tajnikom Središnjega državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske.

Sporazumom o suradnji Središnjega državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske i Sveučilišta u Zadru uspostavljen je okvir za znanstveni, stručni i obrazovni rad na promicanju, očuvanju, jačanju i razvijanju znanstvenog i obrazovnog potencijala Hrvata koji žive izvan Republike Hrvatske i Hrvata u Republici Hrvatskoj.

Cilj je Sporazuma o suradnji pružiti podršku Hrvatima koji žive izvan Republike Hrvatske i potaknuti njihov povratak u domovinu te tako ojačati demografski, gospodarski i opći napredak hrvatskog društva.