Objavljena knjiga "Migrations: Literary and Linguistic Aspects"

Izdavačka kuća „Peter Lang“ upravo je objavila knjigu pod naslovom Migrations: Literary and Linguistic Aspects urednika Ive Fabijanića, Lidije Štrmelj, Vesne Ukić Košte i Monike Bregović s Odjela za anglistiku Sveučilišta u Zadru. Knjiga sadrži radove predstavljene na znanstvenom skupu Migrations (studeni 2016.) koji su organizirali HDAS (Hrvatsko društvo za anglističke studije), Odjel za anglistiku Sveučilišta u Zadru i Odsjek za engleski jezik i književnost Filozofskog fakulteta u Zagrebu. Dvadesetak znanstvenih radova s područja lingvistike i književnosti nudi raznolike poglede na uvijek aktualnu temu migracija: migracije i kolonijalizam; engleski kao globalni jezik; jezici u kontaktu; migracije kao uzrok jezičnih promjena; migracije i terorizam; veze između migracija, nacionalizma i religije, te mnoge druge.