Veliki adventski koncert Zbora HRT-a

Ne propustite veliki adventski koncert Zbora HRT-a. Vaša ulaznica čeka vas na „Kulturna događanja – ulaznice“.

U srijedu 19. prosinca u crkvi sv. Nikole s početkom u 20 sati održat će se veliki adventski koncert Zbora HRT-a koji će izvoditi tradicijske adventske i božićne pjesme pod dirigentskom palicom Tomislava Fačinija. Sveučilište daruje deset ulaznica zainteresiranim djelatnicima i studentima. Svoju ulaznicu možete rezervirati slanjem maila na ulaznice@unizd.hr.

Božićni koncerti Zbora Hrvatske radiotelevizije prigoda su za gostovanja u drugim prostorima i gradovima, pa se ovoga adventa nastavljaju lijepe dugogodišnje suradnje, posebno u vrijednim sakralnim prostorima diljem Hrvatske. Za sklad povijesne sakralne arhitekture i hrvatskih tradicijskih božićnih pjesama, ali u novome vokalno-instrumentalnom ruhu, zaslužni su naši istaknuti skladatelji. Ove je godine pjesme koje nas vode na putovanje hrvatskim krajevima i običajima obradio dirigent Zbora, Tomislav Fačini, pridruživši solističkim i zborskim glasovima živopisan instrumentalni sastav. Gradišćanska „Ta zvijezda“, kastavski napjev „Tri kralja jahahu“, „Oj, djetešce“ i „Oj, pastiri“ iz Prigorja, kajkavska „Poslan bi angel Gabriel“ te „Veseli se, Majko Božja“, kojom dolazimo do juga Dalmacije, uvod su u veliki blagdan Božića.