Pozivaju se studenti na sudjelovanje u međunarodnom projektu „Fresh Wind“

Pozivaju se studenti na sudjelovanje u međunarodnom projektu „Fresh Wind“. Cilj je projekta na inovativan i zanimljiv način mladima približiti njemački jezik i kulturu. U sklopu ovog projekta koji se sastoji od popodnevnog i večernjeg programa organiziran je dolazak u Njemačkoj vrlo popularnog rap-umjetnika Eko Fresha. Ova manifestacija održava se ovog petka, 23. 11. 2018., od 15:30 do 18:30 u Studentskom klubu Božo Lerotić na Poluotoku. Događaji (na njemačkom jeziku) planirani za ovaj projekt su:

- 15:30 – svečano otvaranje i prijem gostiju

- lingvistička rasprava o tabuima (neograničenjima) u umjetnosti rapa

- ekskluzivni intervju rap-umjetnika Eko Fresha koji vode studenti germanistike

- radionica za studente s Eko Freshom na temu pisanja pjesama

- 22:00 – besplatan koncert Eko Fresha u Q-Baru, nakon kojega slijede karaoke za sve zainteresirane.

Projekt su organizirali studenti (studentski predstavnik Luka Planinić) i DAAD lektorica Larissa Holz u suradnji s Veleposlanstvom Savezne Republike Njemačke u Zagrebu i Studentskim zborom Sveučilišta u Zadru kao domaćinom. Pokrovitelji i partneri projekta su Coffee&Cake Zadar i Q-Bar Zadar. U projektu će sudjelovati i mladi germanisti iz Zagreba, Osijeka i Rijeke.