Kolegij „Etnoglazbeni praktikum“ otvoren je za sve studente Sveučilišta u Zadru

Kolegij Etnoglazbeni praktikum svojevrsni je poligon za kreativni izričaj studenata koji imaju interes, senzibilitet ili radoznalost spram tradicijske glazbe općenito.

Na Etnoglazbenom praktikumu studenti mogu iskustveno naučiti različite izričaje u vokalnoj i instrumentalnoj hrvatskoj tradicijskoj glazbi. U odabiru glazbenog repertoara sudjelovat će sami studenti, pri čemu će se voditi računa o njihovim preferencijama, glazbenim (vokalnim i instrumentalnim) mogućnostima kao i kreativnim potencijalima. Osim timskoga rada, studenti će imati priliku samostalno prezentirati svoje glazbene potencijale u pjevanju, sviranju, stvaranju aranžmana ili potpuno autorskim uradcima.

Kolegij je otvoren za sve studente Sveučilišta u Zadru, stoga pozivamo sve zainteresirane da se prijave na audiciju.

Audicija će se održati u utorak (16.10.) u 17:15, u predavaonici 125 (Novi kampus, 2. kat).

Voditeljica kolegija Etnoglazbeni praktikum je muzikologinja dr. sc. Katica Burić Ćenan s Odjela za etnologiju i antropologiju.

Za sve eventualne upite možete se javiti e-mailomkburic@unizd.hr.