Međunarodni znanstveno‐stručni skup 19th European Conference on Personality (ECP-19), 17. – 21. srpnja 2018. na Sveučilištu u Zadru

Odjel za psihologiju Sveučilišta u Zadru u suradnji s European Association on Personality Psychology organizira veliki međunarodni znanstveno‐stručni skup 19th European Conference on Personality (ECP-19) u razdoblju od 17. do 21. srpnja o. g. Ovaj bijenalni skup s vremenom je izrastao u jedan od vodećih skupova psihologa u Europi, koji okuplja sve veći broj sudionika. Na ovogodišnjoj konferenciji sudjelovat će preko 350 aktivnih sudionika iz Europe i svijeta (većinom iz zemalja Europske unije i SAD-a), koji će izložiti petstotinjak priopćenja u sklopu pozvanih predavanja, pozvanih i prijavljenih simpozija, usmenih i poster-priopćenja te stručnih radionica. Iz navedenoga je evidentna važnost ove konferencije za psihologijsku znanost i struku, srodne discipline te širu javnost. Osim toga, ova konferencija svojom veličinom, sadržajem i renomeom sudionika svakako predstavlja veliki doprinos međunarodnom predstavljanju našega Sveučilišta, ali i grada Zadra i Republike Hrvatske. Dodatno, u tjednu prije održavanja ECP-19 konferencije održava se i Prva ljetna škola iz psihologije ličnosti, kojoj je domaćin također Sveučilište u Zadru.

Sve detaljnije informaciji o konferenciji, kao i program skupa, dostupni su ovdje.