12. znanstveni skup Međunarodne organizacije za biološku kontrolu zapadnog palearktika (IOBC WPRS) radne skupine „Pesticidi i korisni organizmi“

Agronomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu i Odjel za ekologiju, agronomiju i akvakulturu Sveučilišta u Zadru suorganizatori su 12. znanstvenog skupa Međunarodne organizacije za biološku kontrolu zapadnog palearktika (IOBC WPRS) radne skupine „Pesticidi i korisni organizmi“. Ovaj značajan znanstveni skup bit će održan u Zadru u razdoblju od 30. rujna do 4. listopada 2018. godine u Hotelu Kolovare. Znanstvenici unutar ove radne skupine te najjače svjetske organizacije istraživača bave se istraživanjima utjecaja primjene pesticida na svekolike organizme i okoliš. Njihov je cilj provoditi projekte i istraživanja utjecaja pesticida na korisne organizme, oprašivače, kako u poljskim tako i u laboratorijskim uvjetima. Osim ovih temeljnih ciljeva, radna skupina prihvaća i radove o bazama podataka korisnih organizama, modeliranju sporednih učinaka pesticida na korisne organizme, invazivnim vrstama, novim tehnologijama suzbijanja (RNAi biopesticidi), mikrobiološkim pripravcima, efektima mikrobiome kukaca, sinergiji stresora, pesticida, bolesti i propadanja hrane, klimatskim utjecajima na interakciju pesticida i korisnih organizama te radove o ostalim temama.

Pozivamo zainteresirane da prijave radove i da sudjeluju na skupu sa širokim znanstvenim i društvenim programom u prelijepom gradu Zadru. Sve molimo da prate ključne datume za prijavu sažetaka, radova i potpora kako bi se što kvalitetnije registrirali, a studente pozivamo da se sa svojim radovima prijave na potpore koje osigurava ova organizacija u svrhu njihova promicanja. Informacije o održavanju skupa, prva objava i internetska stranica skupa dostupne su na sljedećim poveznicama:

Web stranica

Prva objava

Radujemo se Vašem dolasku.