Pristup novim bazama podataka znanstvenih radova u 2018. godini

Sveučilište u Zadru putem nacionalne konzorcijalne nabave elektroničkih izvora u 2018. godini ima pristup na pet novih baza podataka cjelovitoga teksta u odnosu na prošlogodišnje.

Riječ je o sljedećim bazama:

- Evidence-Based Medicine Reviews – biomedicina i zdravstvo

- Emerald eJournals Premier – društvene znanosti, biomedicina i zdravstvo, prirodne znanosti, tehničke znanosti (pristup počinje u svibnju 2018.)

- HeinOnline – društvene znanosti (pravo) (pristup počinje u svibnju 2018.)

- Project MUSE Journal Collections – Basic Research Collection – društvene znanosti, humanističke znanosti (pristup počinje u svibnju 2018.)

- Taylor&Francis Subject Collections (Social Science & Humanities Library) – društvene znanosti, humanističke znanosti

- bilografska baza CAB Abstracts – biotehničke znanosti, društvene znanosti

Pretplata je prekinuta za baze AGRICOLA, BioOne Complete, IOP Journals i Royal Society of Chemistry.

Pretplata je nastavljena na sve druge baze kojima je Sveučilište i prošle godine imalo pristup (Cambridge Journals, JSTOR, WOS, Scopus itd.).

Ažurirani popis svih baza s poveznicama na pristup sa Sveučilišta i izvan njega možete pronaći na mrežnim stranicama Sveučilišne knjižnice (baze podataka).

Sadržaj svih baza tijekom nadolazećih mjeseci bit će dostupan i putem sveobuhvatnoga pretraživača svih baza, o čemu ćemo vas naknadno obavijestiti.

Za sva pitanja kao i pomoć pri pretraživanju možete se obratiti knjižničarima Sveučilišne knjižnice izravno, telefonski (023 200 516) ili putem elektroničke pošte knjiznica@unizd.hr.