Nastupni posjet veleposlanika Rumunjske Sveučilištu u Zadru

U četvrtak, 23. veljače 2017. godine Sveučilište u Zadru posjetili su gosp. N j. E. Constantin Mihail Grigorie, veleposlanik Rumunjske u Hrvatskoj,  gosp. Bogdan Brinzei, konzul, i gosp. Sebastian Rusu, ekonomski savjetnik.

Uvažene su goste u dvorani rektorice ugostili prorektorica za studije i studente izv. prof. dr. sc. Nedjeljka Balić-Nižić i prorektor za međuinstitucijsku suradnju i transfer tehnologija izv. prof. dr. sc. Slaven Zjalić.

Nakon uvodnog predstavljanja veleposlanik i prorektori razgovarali su o dosadašnjoj suradnji između dviju država, mogućnostima daljnje akademske i kulturne suradnje na sveučilišnoj razini, kao i o mogućim zajedničkim projektima.

Erasmus+ sporazumi potpisani su s četiri sveučilišta iz Rumunjske temeljem kojih je Sveučilište u Zadru ugostilo pet studenata iz Rumunjske u tekućoj akademskoj godini.