Otvorenje Interdisciplinarne ljetne škole – Zadar 2020.

Sveučilište u Zadru u suradnji s Arhitektonskim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu organizira Interdisciplinarnu ljetnu školu – Zadar 2020.

Praktični rad ove radionice provodit će se kroz 4 godine na određenim područjima Zadarske županije i Grada Zadra. Tema ovogodišnje radionice jest susret s vrtnim gradom, gdje će se kroz ruralno urbani kontinuum Zadar – Ravni kotari/Bukovica prikazati novi oblici odnosa grada i njegova zaleđa koji će pridonijeti rješavanju danas nedovoljno artikuliranom stavu o potrebi cjelovitog sagledavanja prostora.

U okviru otvaranja ljetne škole odvit će se i promocija knjige AFIRMACIJA ZADARSKOG POLUOTOKA koja predstavlja rezultat prethodne urbanističke radionice.

Otvaranje škole  i prezentacija knjige održat  će se u ponedjeljak, 22. kolovoza 2016. u Svečanoj dvorani Starog kampusa Sveučilišta u Zadru  (Obala Kralja Petra Krešimira IV. br. 2) u 10:00 sati.

Pozivnica

Opis programa