Objavljen priručnik „Uvod u studij ruskoga jezika“

Uvod u studij ruskoga jezika autorice Sandre Hadžihalilović nastao je iz potrebe za literaturom o ovoj problematici na hrvatskom jeziku. Namijenjen je ponajprije studentima prve godine preddiplomskoga studija Ruskoga jezika i književnosti te je razvoj lingvistike dan upravo s naglaskom na lingvistiku u Rusiji i doprinos ruske lingvistike svjetskoj lingvistici. Osim studentima, priručnik je namijenjen i nastavnicima istoimenog studija ne samo u Hrvatskoj nego i šire (na području slavenskih zemalja), kao i svim filolozima.

Priručnik Uvod u studij ruskoga jezika može se kupiti u Sveučilišnoj knjižari „Citadela“ po cijeni od 75,00 kuna. Studenti i zaposlenici Sveučilišta u Zadru ostvaruju popust na kupnju.