Veleposlanica Australije u posjeti Sveučilištu u Zadru

Dana 23. siječnja 2015. godine zadarsko Sveučilište posjetila je veleposlanica Australije Nj. E. Susan Cox.  Sastanku su nazočili rektor prof. dr. sc. Ante Uglešić,  prorektor za mobilnost i projekte izv. prof. dr. sc. Leonardo Marušić, Marinela Borina Valčić, voditeljica Kabineta rektora i Tamara Glušić, voditeljica Ureda za infrastrukturne fondove i razvoj.

Nakon rektorovog uvodnog izlaganja u kojem je predstavljen rad i razvoj Sveučilišta u Zadru kroz povijest i sadašnje stanje, kao i dosadašnji kontakti s australskim sveučilištima, veleposlanica je predstavila osam velikih australskih sveučilišta, tzv. Go8 (Group of Eight) i istaknula po interdisciplinarnosti i međunarodnoj suradnji najveće sveučilište Macquarie University.

Postoji mnogo prostora i želja za intenziviranjem suradnje s obzirom na studijske programe koje nudi Sveučilište u Zadru i interese koje imaju australska sveučilišta usmjerena većinom na biotehničke i društvene znanosti.