Predstavljanje četvrtoga broja časopisa ''Ars Adriatica''

U Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru održana je promocija četvrtog broja časopisa Ars Adriatica. Promotor je bio dr. sc. Ivan Matejčić, izvanredni profesor Sveučilišta u Rijeci i ugledni konzervator.

Četvrti broj Ars Adriatice posvećen je sjećanju na život i djelo cijenjenog akademika Ivu Petriciolija, jednog od najuglednijih i najistaknutijih pripadnika slavne generacije hrvatskih povjesničara umjetnosti. Bio je poznat i izvan granica Hrvatske. Svoje radove objavljivao je  u inozemstvu, a zapaženim priopćenjima sudjelovao je na mnogobrojnim svjetskim kongresima povjesničara umjetnosti.

Časopis Odjela za povijest umjetnosti Sveučilišta u Zadru, Ars Adriatica  izlazi jednom godišnje, a objavljuje recenzirane znanstvene i stručne članke iz područja znanosti o umjetnosti.

U fokusu interesa su pitanja i pojave umjetničke baštine prostora jadranskoga bazena, njegovih urbanističkih i arhitektonskih, slikarskih i kiparskih, primijenjenih umjetnosti i teorije umjetnosti.