Poljoprivredna, prehrambena i veterinarska škola Stanka Ožanića proslavila Dan jabuka

Zbog najavljenih vremenskih neprilika obilježavanje Svjetskog dana jabuka (20. listopada) održano je danas na Narodnom trgu u organizaciji učenika, smjer tehničar nutricionist, Poljoprivredne, prehrambene i veterinarske škole Stanka Ožanića koji su zajedno s profesorima predstavili proizvode od jabuka: čips od jabuka, muffine i svježe narezane jabuke.

Sveučilište u Zadru i Odjel za ekologiju, agronomiju i akvakulturu su za ovu priliku donirali školi jabuke sa Sveučilišnog poljoprivrednog dobra Baštica.

Cilj učenika, smjera tehničar nutricionist, je poticati svjesnost građana o važnosti unosa jabuke i njezine zastupljenosti u svakodnevnoj prehrani.