Predavanje Petra Kozine "Zadarski procesjun"

Hrvatsko geografsko društvo – Zadar i Odjel za geografiju Sveučilišta u Zadru priređuju predavanje Petra Kozine "ZADARSKI PROCESJUN – oživljavanje zadarskog urboarhipelaga".Predavanje će se održati u Multimedijalnoj dvorani Sveučilišta u Zadru (Ul. dr. F. Tuđmana 24 i) u srijedu 29. siječnja 2014. s početkom u 18.00 sati. Predavanje je dio programa popularizacije znanosti u Zadarskoj županiji te je otvoreno za sve zainteresirane.

Arhitekt Petar Kozina je rođen u Zadru 1986. godine. Godine 2005. upisao je Preddiplomski studij arhitekture i urbanizma na Arhitektonskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Godine 2008. diplomirao je pod mentorstvom prof. dr. sc. Velimira Neidhardta. Godine 2010. i 2011. sudjelovao je na ljetnoj školi arhitekture u Bolu. Od 2012. zaposlen je u uredu Marina projekt d.o.o. pod mentorstvom prof. dr. sc. Nikole Bašića. Od 2012. član je Zadarskog društva arhitekata i jedan od suosnivača sekcije mladih istog. U suradnji s Ivanom Kujundžićem i Nerom Nejašmić Kozina, Kozina je suradnik na natječajnom projektu za idejno arhitektonsko-urbanističko rješenje Trga Petra Zoranića i Poljane Šime Budinića. Godine 2012. Autor je projekta dizajna interijera za stan mladog para u Zagrebu. Tijekom 2013.– 2014. zajedno sa timom autora (Maroje Mrduljaš, Damir Gamulin Gamba i Antun Sevšek) sudjelovao je na realizaciji izložbe „Prostori su-djelovanja“ povodom 20 godina prostornog planiranja Zadarske županije. Dinamika povijesnih previranja prošlih stoljeća, a osobito prethodnog, jasno su se ocrtala na prostoru zadarske regije. Od regije koja je bila živući organizam, pretvorila se u prostor napuštenih i mrtvih naselja, zapuštenih kulturnih krajolika, ispražnjenih industrijskih i vojnih područja, ugroženih prirodnih krajolika te zaboravljenih putova. Cilj ovog predavanja je pronalaženje sustava povezivanja postojećih i novih sadržaja kulturnog i prirodnog krajolika zadarske regije u obliku suvremenih urbano-regionalnih kretanja.