Međunarodna ljetna škola hrvatskog jezika i kulture "Zoranićeva arkadija"

Dana 16. srpnja 2013. održana je konferencija za medije kojom je najavljen početak Međunarodne ljetne škole hrvatskog jezika i kulture "Zoranićeva arkadija", a koja se ove godine održava od 22. srpnja do 4. kolovoza. Ljetnu školu organizira Odjel za kroatistiku i slavistiku, a na njoj će sudjelovati polaznici iz velikog broja zemalja. Međunarodna ljetna škola hrvatskoga jezika i kulture "Zoranićeva arkadija" osposobit će polaznike za tečnu i pravilnu upotrebu hrvatskoga jezika u govorenju, čitanju i pisanju, ali i upoznati polaznike s bitnim čimbenicima hrvatskoga kulturnog identiteta. Osim programa jezičnih tečajeva (skupnih i individualnih), kulturoloških predavanja, izleta, posjeta muzejima te glazbenih i filmskih radionica, ove godine posebno treba naglasiti gostovanje prof. dr. sc. Josipa Bratulića, člana Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti i počasnoga gosta Ljetne škole, koji će održati predavanje na temu Sveta braća Ćiril i Metod, glagoljica i njihovo značenje za hrvatsku pismenost i kulturu. Uz akademika Josipa Bratulića, predavanja će održati i prof. dr. sc. Josip Lisac te prof. dr. sc. Mile Mamić.

Sve dodatne informacije o programu Ljetne škole mogu se naći na internetskim stranicama: http://learningcroatianzoranic.blogspot.com/.