Znanost na kavi u caffe galeriji Gina

U sklopu Festivala znanosti, danas će u caffe galeriji Gina biti predstavljen ovogodišnji projekt Sfinga u Zadru-jučer, danas, sutra na kojem su sudjelovali studenti treće godine Odjela za povijest umjetnosti Sveučilišta u Zadru u okviru kolegija „Hrvatska umjetnost 19., 20., i 21. stoljeća“ pod vodstvom profesorice Antonije Mlikota. Uz njih, u projekt su bili uključeni učenici iz Zadarske privatne gimnazije, Nives Rogoznica kao stručni suradnik te Mario Padelin koji je za potrebe projekta ljubazno ustupio na uvid obiteljske fotografije. Projekt će se predstaviti kroz izložbu koja će biti postavljena u caffe galeriji Gina od 23. do 28. travnja 2013. godine. Otvorenje izložbe je večeras u 19.00.

Nakon otvaranja izložbe uslijedit će dva predavanja: prvo o villi Attilia, parku, Sfingi i djelovanju prvog zadarskog konzervatora Giovannia Smiricha koji je dao izgraditi kuću, urediti park i Sfingu, a drugo će održati učenici Jack O'Callaghan i Bennet Joseph Colgan iz Zadarske privatne gimnazije s pravom javnosti koji su 2009. zajedno s nekolicinom kolega očistili Sfingu od grafita.