Odjel za lingvistiku

Radionica "Sketch Engine"

Poštovani kolege, poštovane kolegice,

Odjel za lingvistiku/Zadarska lingvistička srida u suradnji s Hrvatskim društvom za primijenjenu lingvistiku (HDPL) organizira radionicu koja će sudionike (doktorande, poslijedoktorande i iskusnije znanstvenike) uvesti u rad sa softverskim alatom Sketch Engine. Opis ovoga alata za rad s korpusima nalazi se na mrežnim stranicama https://www.sketchengine.eu/.

Radionica će se održati u srijedu, 20 6. 2018., od 16 - 18 sati u učionici 1.4 u sveučilišnoj zgradi na Relji (Trg kneza Višeselava 9, 23000 Zadar).

Radionicu će voditi doc. dr. sc. Larisa Grčić Simeunović s Odjela za francuske i iberoromanske studije koja je koordinatorica za Sketch Engine na zadarskom Sveučilištu.

Molimo da se za ovu radionicu prijavite do 15.6.2018. putem emaila (na adresu mkresic@unizd.hr).

Potrebno je u emailu navesti ime, prezime i matični Odjel/instituciju. S obzirom na ograničen broj mjesta prednost će se dati onima koji se prvi prijave.

Srdačan pozdrav,

Odjel za lingvistiku