Odjel za lingvistiku

Novi preddiplomski studij "Language and communication in a multilingual society"

Najavljujemo pokretanje novoga dvopredmetnog preddiplomskog studija naziva "Language and communication in a multilingual society" (Jezik i komunikacija u višejezičnom društvu) koji će se izvoditi na engleskom jeziku. Ovakav program je vrlo inovativan i jedinstven u Hrvatskoj, a postoje slični programi na uglednim sveučilištima diljem Europe. Tijekom ovoga studija studenti će steći znanja u području proučavanja i analize jezika i komunikacije u suvremenim višejezičnim kontekstima, a posebna pozornost će se pokloniti primjeni stečenog znanja u poslovnim i interdisciplinarnim kontekstima. Osim usvajanja vještina usmenog i pismenog izražavanja na hrvatskom i engleskom jeziku studenti će tijekom cijeloga studija učiti jedan dodatni strani jezik. Završetkom studija studenti stječu naziv sveučilišnog/e prvostupnika/ice lingvistike. Upis prve generacije studenata se planira u jesen 2018. godine. Detaljnije informacije o studiju možete pronaći na https://lcmsba.wordpress.com/.