Odjel za lingvistiku

ŽELIM STUDIRATI U INOZEMSTVU

Institut za razvoj obrazovanja kraj akademske godine obilježava ljetnim programom obrazovnih savjetovanja i pripremnih tečajeva za upis na studij u inozemstvu.

Ljetni program obrazovnih savjetovanja i pripremnih tečajeva „Želim studirati u inozemstvu“

Tijekom čitavog lipnja Institut za razvoj obrazovanja (IRO) će informirati hrvatske studente i srednjoškolce o mogućnostima studiranja u inozemstvu kroz posebna tematska savjetovanja za društvene i tehničke znanosti te kroz savjete iz prve ruke bivših studenata inozemnih sveučilišta. Također, od lipnja do kolovoza IRO će organizirati pripremne tečajeve za polaganje najčešćih standardiziranih ispita potrebnih za upis na studij u inozemstvu. Detaljne informacije dostupne su na internetskoj stranici www.iro.hr i Facebook zajednici Želim studirati u inozemstvu http://www.facebook.com/studiranje.u.inozemstvu.

U posljednjoj seriji obrazovnih savjetovanja s alumnima inozemnih sveučilišta posjetitelje će o diplomskom i poslijediplomskom studiju u tehničkim znanostima savjetovati Domagoj Babić koji je doktorirao u području računarstva na University of British Columbia u Kanadi, a od 2010. godine zaposlen je kao istraživač na University of California, Berkeley. Također, doktorandica na University of Illinois at Urbana-Champaign Richelle Bernazolli savjetovat će o upisu na diplomske i poslijediplomske programe u području društvenih znanosti u SAD-u.

Tijekom lipnja, srpnja i kolovoza u IRO-u će se održavati i intenzivni pripremni tečajevi za polaganje TOEFL iBT, GMAT i GRE testova. Ljetni intenzivni pripremni tečajevi su idealni za kandidate koji se na jesen planiraju prijaviti na programe stipendiranja i studija u inozemstvu s obzirom da više od 8 500 inozemnih sveučilišta i drugih institucija u 130 zemalja svijeta traži polaganje TOEFL iBT testa i drugih testova u okviru prijave na studij u inozemstvu.

Obrazovna savjetovanja s bivšim studentima inozemnih sveučilišta i obrazovnom savjetnicom IRO-a održavaju se u prostorijama Instituta za razvoj obrazovanja, Preradovićeva 33, 10000 Zagreb, prema sljedećem rasporedu:

·         Četvrtak, 14.06.2012. u 18.30 sati: Vodič kroz studij u inozemstvu, Sandra Dobrić, obrazovna savjetnica u IRO-u

·         Utorak, 19.06.2012. u 18.30 sati: Diplomski i poslijediplomski studij u društvenim znanostima u SAD-u, Richelle Bernazolli, University of Illinois at Urbana-Champaign

·         Četvrtak, 21.06.2012. u 18.30 sati: Diplomski i poslijediplomski studij u tehničkim znanostima u inozemstvu, Domagoj Babić, University of California, Berkeley

Predavanja se održavaju na hrvatskom jeziku, osim savjetovanja "Diplomski i poslijediplomski studij u društvenim znanostima u SAD-u" koje se održava na engleskom jeziku. Ulaz na sva događanja je slobodan uz obaveznu prethodnu predbilježbu na iro@iro.hr