Odjel za klasičnu filologiju
O B A V I J E S T   studentima prve godine preddiplomskog studija

O B A V I J E S T studentima prve godine preddiplomskog studija

Studenti prve godine preddiplomskog studija dužni su se do 1. prosinca 2013. javiti u vrijeme konzultacija ili mailom dodijeljenim mentorima.
Uloga studentskog mentora je savjetodavnog tipa, a uključuje sljedeće aktivnosti:

- pružanje pomoći davanjem savjeta (pomoć pri rješavanju problema tijekom studija, savjeti vezani uz akademsku prilagodbu i poboljšanje efikasnosti i dr.)

- informiranje (web stranica Sveučilišta, način polaganja ispita, ECTS bodovi, ustroj Sveučilišta i Odjela, Pravilnik o studiranju, Odluke Stručnih vijeća i Senata, ostali pravni akti)

- praćenje i usmjeravanje (odabir izbornih kolegija, pomoć pri izboru i nalaženju literature, posrednički rad između profesora i studenata, savjeti za daljnju organizaciju studija, poticanje i usmjeravanje potencijala izvrsnih studenata i dr.)

- individualni problemi vezani uz lošu akademsku i socijalnu prilagodbu (prema potrebi usmjeravanje na Studentsko savjetovalište)

- analiza uspjeha studenata na kraju svakog semestra/godine.

Popis dodijeljenih studentskih mentora možete pogledati ovdje.
Pročitaj više
O B A V I J E S T studentima prve godine preddiplomskog studija