Odjel za informacijske znanosti

Poziv na 11. studentsku konferenciju InfoDASKA 2018 - Mostar, 10. i 11. svibnja

Klub studenata informacijskih znanosti Sveučilišta u Mostaru vas poziva na 11. studentsku konferenciju pod nazivom InfoDASKA 2018 koja će se održati 10. i 11. svibnja na Sveučilištu u Mostaru.

Konferencija je namijenjena svim zainteresiranim studentima, a osnovna ideja konferencije jest pratiti trendove i promjene unutar struke te potaknuti razmjenu znanja, ideja i mišljenja.

Tema ovogodišnje konferencije jest „Podatak, informacija i znanje“, što uključuje dvije podteme:

1. ULOGA PISMENOSTI U IZGRADNJI DRUŠTVA ZNANJA

• Pismenosti 21. stoljeća i cjeloživotno učenje (Informacijska pismenost, Infomatička pismenost, Medijska pismenost, Digitalna pismenost, Tehnološka pismenost, Podatkovna pismenost, Vizualna pismenost)

• Pismenost kao podrška istraživačkom procesu

• Kompetencije informacijskih stučnjaka 21. stoljeća

• Informacijske institucije u digitalnom okuženju

1. U POTRAZI ZA INFORMACIJOM

• Izazovi otvorenog obrazovanja

• Ususret izazovu u radu s novim tehnologijama

• Znanje, tehnologija i društvo

Rok za prijavu sažetka jest 30. ožujka 2018. godine. Sažetak se šalje na mail: crnicella@gmail.com