Odjel za hispanistiku i iberske studije

PDS ŠPANJOLSKOG JEZIKA I KNJIŽEVNOSTI

Trajanje studija: 6 semestara
Akademski naziv: univ. bacc. philol. hisp.

Začetak preddiplomskog studija španjolskog jezika i književnosti seže u akad. god. 2006./2007. kada su na Odjelu za francuski jezik i književnost pokrenuti španjolski (MAEC-AECID) i katalonski lektorat (Ramon Llull) koji su svim studentima u Zadru nudili izborne kolegije iz španjolskog i katalonskog jezika, književnosti i kulture. Dvopredmetni preddiplomski studij španjolskog jezika i književnosti, zajedno s galješkim lektoratom (Xunta de Galicia), pokrenut je u akademskoj godini 2007./2008. kao rezultat dugogodišnjih nastojanja osnivanja hispanistike i iberskih studija na Sveučilištu u Zadru.

RASPORED NASTAVE

Raspored je, osobito početkom akad. god., podložan promjenama. Molimo studente da redovno prate obavijesti i promjene u rasporedu.

Raspored nastave u ljetnom semestru ak. god. 2023./2024. -prijediplomski

Raspored nastave u ljetnom semestru akad. god. 2023./2024.- diplomski

ISPITNI ROKOVI

Ispitni su rokovi podložni promjenama. Rokovi za vezane kolegije iz zimskog semestra redovni su ispitni rokovi. Za redovne rokove za završni ispit konzultirati raspored ispitnih rokova.

Odluka o ispitnim rokovima i vezanim kolegijima na Odjelu za hispanistiku i iberske studije

Ljetni ispitni rok 2023./2024.