Odjel za etnologiju i antropologiju

Kolegij Etnoglazbeni praktikum

Kolegij Etnoglazbeni praktikum svojevrsni je poligon za kreativni izričaj studenata koji imaju interes, senzibilitet ili radoznalost spram tradicijske glazbe općenito.

Na Etnoglazbenom praktikumu studenti mogu iskustveno naučiti različite izričaje u vokalnoj i instrumentalnoj glazbi hrvatske tradicijske glazbe, a u odabiru glazbenoga repertoara sudjelovat će sami studenti pri čemu će se voditi računa o njihovim preferencijama, glazbenim (vokalnim i instrumentalnim) mogućnostima kao i kreativnim potencijalima. Osim timskoga rada, studenti će imati priliku samostalno prezentirati svoje glazbene potencijale u smislu pjevanja, sviranja, stvaranja aranžmana ili potpuno autorskih uradaka.

Kolegi je otvoren za sve studente Sveučilišta u Zadru, stoga pozivamo sve zainteresirane da se prijave na audiciju.

Audicija će se održati u utorak (16.10.) u 17:15, u predavaonici 125 (Novi kampus, 2. kat).

Voditeljica kolegija Etnoglazbeni praktikum je muzikologinja dr. sc. Katica Burić Ćenan s Odjela za etnologiju i antropologiju.

Za sve eventualne upite možete se javiti putem maila  - kburic@unizd.hr.