Odjel za etnologiju i antropologiju

Predstavljanje projekta i otvorenje izložbe THE WAY OF WATER

"Pozivamo vas na predstavljanje projekta i otvorenje izložbe THE WAY OF WATER u srijedu, 27. rujna u 18.00 sati, Klub Hrvatskog društva likovnih umjetnika. Izložba ostaje otvorena do 1. listopada 2017.
O projektu će govoriti:
Davide Skerlj, kustos
Josip Zanki, u ime autora/ica hrvatskog projekta
Dunja Brozović, o suradnji sa studentima/icama Odjela za etnologiju i antropologiju Sveučilišta u Zadru
THE WAY OF WATER
je internacionalni umjetnički projekt u kojem autori/ice propituju fragilno martimno nasljeđe, danas uništeno polucijom, prekomjernim izlovom ribe, industrijalizacijom i divljom gradnjom.
Video radovi su nastali kao dokumentacija performansa izvedenih 11. i 20. svibnja na različitim lokacijama.
Umjetnici/ice:
Benin, Ouidah: Flavia Vaccher
Hrvatska, Zadar, gradina Ljubljana: Josip Zanki, Matija Zdunić, Laura Plišo, Aleksandar Tomaš, Marko Brkljačić i Bojana Vukojević
Italija, Venecija: Davide Skerlj
Mexico, San Luis Potosí: Manolo Cocho i DRY collective group
Južna Afrika, Port Elizabeth: Magda Minguzzi i Chief Margaret Coetzee, Chief Xam ≠ Gaob Maleiba
Sjedinjene Američke Države, Brookyn: Ethan Cornell, Justin Frankel, Megan Suttles, Jimi Pantalon, eXtll
Performans Ardura
gradina Ljubljana, Zadar, Hrvatska, 20. svibnja
Josip Zanki i Matija Zdunić, autori projekta
Laura Plišo i Aleksandar Tomaš, autori video rada
Marko Brkljačić, autor zvučne intalacije