Odjel za arheologiju

Predavanja gostujućeg profesora Paola Visone

Poštovani,

ovim putem vam najavljujemo gostovanje profesora Paola Visone sa Sveučilišta u Kentuckiju. Poštovani profesor Visona je vodeći svjetski stručnjak iz grčke i rimske arheologije, mediteranske kulturne povijesti i kontakata grčkih i rimskih naroda s domordačkim populacijama. Osim toga, vrhunski je stručnjak za pitanja grčke, kartaške i numidske numizmatike, te osobito grčkih kolonija u Dalmaciji.

U sklopu radionica predviđeno je da će profesor održati 4 sata predavanja i 4 sata seminara po američkom sustavu. Predviđeno je i neformalno druženje i diskusija s profesorom o stručnoj problematici, kao i drugačijem pristupu predavanjima koji se koristi u američkom sustavu visokog školstva.

Navedena predavanja i radionice će se održati u perodu od 16. do 20. listopada 2017., u predavaonicama Odjela za arheologiju.

Predavanja i radionice će se održati u sljedećim terminima;

- ponedjeljak 16. listopada od 18,00 do 20,00 sati u predavaonici br. 101

- srijeda 18. listopada od 17,00 do 20,00 sati u predavaonici br. 013